Innowacje

Okna trójwarstwowe montaż - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Ciepły montaż

Ciepły (energooszczędny) montaż okien (warstwowy) polega na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających: środkowej, wewnętrznej i zewnętrznej.

Warstwa środkowa to izolacja termiczna. Wykonywana jest zwykle z piany poliuretanowej i musi szczelnie wypełniać przestrzeń pomiędzy ścianą, a ramą okienną.

Warstwa wewnętrzna, paroszczelna, chroni przed wnikaniem do piany montażowej pary wodnej zbierającej się w pomieszczeniach. Do wykonania tej warstwy uszczelniającej wykorzystywana jest paroszczelna taśma okienna, która zapobiega dostawaniu się pary do szczeliny między oknem a murem. To ważne, bo wilgotny uszczelniacz traci na właściwościach termicznych i akustycznych oraz szybciej niszczeje.

Z kolei warstwa zewnętrzna, paroprzepuszczalna, chroni izolację przed wilgocią pochodzącą z opadów atmosferycznych. Warstwę tę wykonuje się przy użyciu przeznaczonych do tego taśm paroprzepuszczalnych. Oczywiście w przypadku ciepłego, energooszczednego montażu ważne jest również zastosowanie odpowiednich kotew (dybli) łączących mechanicznie okno z murem.

Energooszczędny montaż okien znacznie wydłuża żywotność połączenia ramy okiennej z ościeżem. Natomiast użycie samej piany, choć często stosowane ze względu na niższy koszt instalacji, może sprawić, że już po kilku sezonach narażona na działanie wilgoci izolacja straci swoje właściwości termiczne.


Okna narożne - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Okno narożne

Sięgając po najnowsze technologie, firma OknoPlus oferuje klejone okna narożne, pozbawione tradycyjnego szerokiego łącznika kątowego. Takie rozwiązanie daje nie tylko nowe możliwości aranżacyjne, ale zapewnia większą powierzchnię przezierną okna. Więcej światła we wnętrzu, nowoczesna, lekka konstrukcja i polepszone parametry techniczne to atuty, które przekonują estetów i osoby poszukujące najwyższej jakości.

Nowoczesne pakiety 6mm szyb ze „stepem”, łączone tak, jak w fasadach strukturalnych, z szybą zewnętrzną wykonaną ze szkła hartowanego, zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowe zabezpieczenie dla szyb stanowi montowany od zewnątrz aluminiowy narożnik lakierowany

o wymiarach 20x20x1 mm. Wąski, estetyczny narożnik osłania krawędzie pakietu szyb, chroniąc je przed działaniem słońca. Zapobiega to powstawaniu naprężeń i powstawaniu pęknięć.

Technologia zastosowana w oknach narożnych OknoPlus pozwala także na doskonałą izolację termiczną. Nowy sposób łączenia pakietów szyb powoduje znaczne ograniczenie mostków termicznych, w stosunku do okien z tradycyjnymi łącznikami kątowymi. Dodatkowe docieplenie

z użyciem wkładu termicznego na połączeniu pakietów zapewnia minimalizację strat ciepła, będąc krokiem w stronę budownictwa pasywnego, energooszczędnego. Podczas montażu miejsca połączenia pakietów są fugowane klejem o bardzo wysokiej odporności.


Moskitiera plisowana - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Moskitiera plisowana

Moskitiery plisowane to system zaprojektowany z myślą o oszczędności miejsca i doskonałym zabezpieczeniu naszych pomieszczeń przed insektami i owadami nie ograniczając przy tym dostępu światła dziennego.

System ten doskonale nadaje się do montażu na drzwiach tarasowych oraz we wnękach balkonowych o szerokości nawet do 4 metrów. Specjalna plisowana siatka, która podczas zamykania układa się w harmonijkę i ukryta jest w profilu bocznym, zajmuje niewiele miejsca w świetle otworu.

Konstrukcja moskitiery wykonana jest z aluminium dzięki czemu jest wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo można ją polakierować na dowolny kolor z palety RAL.


 Termoprofil XPS - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Ciepły parapet

Termoprofil XPS to profil podokienny wykonany z polistyrenu ekstrudowanego, który eliminuje problem przedmuchów między oknem, a parapetem oraz likwiduje powstawanie mostków termicznych. Stanowi oparcie pod parapet wewnętrzny i zewnętrzny, ogranicza straty ciepła dzięki czemu jest wysoce energooszczędne, co w rezultacie zapobiega powstawaniu zawilgoceń i ułatwia montaż okna.


Niski próg - Energooszczędne Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Niski próg

Drzwi balkonowe z niskim progiem są bezpieczniejsze od tradycyjnych. Standardowy próg drzwi balkonowych czy tarasowych ma wysokość 6-7 cm, zaś przy drzwiach niskoprogowych można obniżyć go do 1,5-2 cm. Próg wykonany jest z aluminium w kolorze szarym lub czarnym. Od strony tarasu ma wyprofilowany spadek, który umożliwia łagodne połączenie z posadzką tarasową. Niski próg jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem dla dzieci oraz osób w starszym wieku, z kolei przekładka termiczna niweluje mostek termiczny.


Bezpieczny zaczep Tresor - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Zaczep tresor

Komponentem, którego montaż znacząco podnosi bezpieczeństwo okna, jest zaczep Tresor. Wytrzymuje nacisk nawet do 0,5 tony, czyli o 150% więcej niż standardowe zaczepy, skuteczniej chroniąc nie tylko przed włamaniem, ale i silnym wiatrem, a nawet uderzeniem fali powodziowej. Zaczep Tresor jest w standardzie w każdym rozwiernym oknie OknoPlus.


Kontrakton - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Kontaktron

Kontaktron jest połączeniem dwóch płytek magnetycznych ukrytych w obudowie z tworzywa sztucznego. Umieszcza się go między skrzydłem, a ramą okna. Montaż wykonywany jest w fabryce, dzięki czemu kontaktron nie psuje designu i może być wykorzystany w ciemnych i jasnych profilach. Można go połączyć z centralą alarmową, by odnotowywał każde nieautoryzowane otwarcie okna. Dalej samodzielnie podejmuje działania dzięki współpracy z systemami alarmowymi na większości linii. System działa w dużym przedziale temperatur: od -40 stopni do +70. 


Okucie WinkHaus Comfort - Okna i Drzwi PCV Gliwice, Sosnowiec

Okucie WinkHaus Comfort

W porównaniu do tradycyjnych systemów okuć uchylno-rozwieranych activPilot Comfort posiada oprócz funkcji rozwiernej i uchylnej dodatkową funkcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. W tej pozycji pomiędzy skrzydłem a ramą tworzy się ok. 6-milimetrowa szczelina, która umożliwia naturalne przewietrzanie przy bezpiecznie zaryglowanym oknie. Cechą szczególną okucia jest podwójna funkcja klamki w pozycji poziomej. Jeśli klamkę przekręcamy do tej pozycji od dołu, uzyskujemy funkcję uchylną. Obrót klamki w górę o kolejne 90° spowoduje odstawienie skrzydła od ramy o 6 mm. Jeśli teraz obrócimy klamkę do pozycji poziomej, możemy otworzyć skrzydło. Aby okno zamknąć, przekręcamy klamkę w dół do pozycji wyjściowej. Innowacyjność okucia polega na zdrowym i efektywnym przewietrzaniu przy jednoczesnym zachowaniu właściwości antywłamaniowych okna. 

Zasady przetwarzania danych


Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.


Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Inter-Bud, siedziba: 41-209 Sosnowiec, Marszałka Józefa Piłsudskiego 48.